سامانه بیمه بیکاری bimebikari.mcls.gov.ir

سوالات متداول
1- چگونه درخواست بیمه بیکاری کنیم؟ متقاضیان بیمه بیکاری می توانند درخواست خود را در سامانه جامع روابط کار ثبت کنند که اطلاعات بیشتر در متن مقاله موجود است.
2- چگونه درخواست دریافت بیمه بیکاری را در سامانه ثبت کنیم؟ برای ثبت درخواست دریافت بیمه بیکاری، ابتدا باید در دفاتر پیشخوان دولت، احراز هویت کنید تا بتونید ادامه مراحل ثبت درخواست را مطابق راهنمای ارائه شده در مقاله ادامه دهید.
3- آیا برای ثبت درخواست بیمه بیکاری، باید به صورت حضوری به مراکز مربوطه مراجعه کنیم؟ خیر. همان طور که در مقاله نیز توضیح دادیم، تمامی مراحل ثبت و پیگیری درخواست بیمه بیکاری به صورت اینترنتی و غیر حضوری می باشد؛ اما برای احراز هویت و دریافت نام کاربری و رمز عبور باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرد.

برای مشاوره ورود به سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری

برای مشاوره ورود به سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

دوستی 1401/03/09
سلام اگر کسی درخواست بیمه بیکاری خود را با تاخیر اعلام کند و شورای حل اختلاف در مورد دیر اقدام کردن موافقت کند و همچنین اداره کار نیز موافقت کند اما بیمه تامین اجتماعی مخالف باشد چه کار باید کرد؟؟؟؟ ارسال پاسخ
سوال 1400/09/29
سلام کارگرهای فصلی هم می تونن بیمه بیکاری بگیرن؟
پاسخ مشاور: سلام. اگر هنگام فصل کار اخراج شده باشن و بیکار شدن آن ها غیر ارادی تشخیص داده بشه، می تونن از بیمه بیکاری استفاده کنن.
کاربر 1400/09/29
سلام. برای ثبت نام بیمه بیکاری باید تو سایت bimebikari.mcls.gov.ir هم ثبت نام کنیم؟
پاسخ مشاور: سلام. خیر.