سامانه کد اقتصادی

سوالات متداول
1- برای استعلام کد اقتصادی به چه سایتی باید مراجعه کرد؟ همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد، برای استعلام کد اقتصادی می بایست به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.e-vat.ir مراجعه کنید و با وارد کردن شماره ملی مدیرعامل شرکت از کد اقتصادی استعلام بگیرید.
2- نحوه استعلام شناسه ملی به چه صورت است؟ برای استعلام شناسه ملی بایستی شماره ثبت شرکت را داشته و سپس به سایت شناسه ملی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی  www.ilnc.ssaa.ir بروید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. توضیحات بیشتر در این مقاله ارائه شده است.
3- برای استعلام کد اقتصادی اشخاص حقیقی چه باید کرد؟ برای استعلام کد اقتصادی اشخاص حقیقی می بایست ابتدا به سایت سازمان مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir مراجعه کرده و روی دکمه « بررسی ثبت نام مودیان مالیاتی ارزش افزوده» کلیک کرده و مراحل را دنبال کنید. توضیحات بیشتر در این مقاله آورده شده است.

برای مشاوره سامانه کد اقتصادی

برای مشاوره سامانه کد اقتصادی

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

بدون نام 1401/10/10
یکی از تفاوت های بین کد اقتصادی و شناسه ملی این است که شناسه ملی تنها به اشخاص حقوقی مانند موسسات و شرکت ها تعلق می گیرد اما کد اقتصادی هم به اشخاص حقوقی و هم به اشخاص حقیقی که فعالیت آن ها مشمول مالیات است داده می شود. کد اقتصادی، شناسه ای ۱۲ رقمی، اما شناسه ملی، شناسه ای ۱۱ رقمی است. ارسال پاسخ
بدون نام 1401/10/10
سلام. پیش ثبت نام کد اقتصادی از چه سایتی انجام میشه؟
پاسخ مشاور: سلام. از طریق سایت www.tax.gov.ir
بدون نام 1401/08/01
سلام اشخاص حقیقی هم به کد اقتصدی نیاز دارن؟
پاسخ مشاور: سلام. بله
بدون نام 1401/08/01
www.tax.gov.ir ارسال پاسخ
محسن مهیمنی 1401/07/04
سلام. ممنون از مقاله خوبتان.
پاسخ مشاور: با سلام. ممنون از بازخوردتون.
حسین ابراهیمی 1401/07/04
بعد از پیش ثبت نام آیا ثبت نام اصلی وجود دارد یا همین پیش ثبت نام کافی است؟
پاسخ مشاور: با سلام. در صورتی که مراحل ذکر شده در مقاله را طی کنید، کد اقتصادی برای شما صادر خواهد شد.