سامانه مشاغل خانگی mkh.mcls.gov.ir

سوالات متداول
1- سامانه مشاغل خانگی چیست؟ سامانه مشاغل خانگی، سایتی برای اطلاع رسانی و راهنمایی متقاضیان در این حوزه است که مطالب بیشتر را می توانید در مقاله مطالعه کنید.
2- به چه مشاغلی، مشاغل خانگی می گویند؟ مشاغل خانگی مواردی هستند که فرد برای کار به بیرون از خانه نمی رود و کسب و کار خودش را در منزل دارد. که فهرست کامل تر این مشاغل در متن مقاله ارائه شده است.
3- چگونه در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کنیم؟ برای ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی باید به سایت mkh.mcls.gov.ir مراجعه کنید و مراحل ثبت نام را طبق راهنمای مقاله، دنبال کنید.

برای مشاوره ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی

برای مشاوره ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

کاربر 1401/02/06
سلام من قالیباف هستم ومجوز مشاغل خانگی سال ۹۱ گرفتم میتونم ثبت نام کنم؟باید گزینه متقاضی پشتیبان یا مستقل کدوم روبزنم . ارسال پاسخ
مینا 1401/01/18
سلام سامانه ای که برای ثبت نام دادید باز نمیشود >> www.mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir ارسال پاسخ
کاربر 1400/09/29
سلام میشه تو چند تا رشته همزمان فعالیت کرد؟
پاسخ مشاور: سلام. اگر مجموع ساعات کار خانگی هر شاغل خانگی بیشتر از 44 ساعت در هفته نشه و تایید دستگاه اجرایی ذیربط رو هم داشته باشید، مشکلی نداره.
پرستو 1400/09/29
سلام. برای شروع مشاغل خانگی باید مجوز داشته باشیم؟
پاسخ مشاور: سلام. بله، اما فقط متقاضیان پشتیبان و مستقل نیاز به مجوز دارن. متقاضی تحت پوشش، کسی که به صورت کارمزدی برای کار فرمای خارج از محیط مسکونی فعالیت می کنه، نیازی به داشتن مجوز برای فعالیت در مشاغل خانگی نداره.