سامانه سما لایو پیام نور edu.pnu.ac.ir

سوالات متداول
1- سامانه سما لایو پیام نور چیست؟ همان طور که در مقاله توضیح داده شد، یکی از بسترهایی که توسط پیام نور برای آموزش آنلاین و آفلاین و برگزاری امتحانات آنلاین دانشجویان ایجاد شده است، سما لایو پیام نور edu.pnu.ac.ir می باشد.
2- چگونه می توان وارد ساما لایو پیام نور شد؟ برای ورود به سامانه ساما لایو باید به آدرس edu.pnu.ac.ir مراجعه کرد و مطابق راهنمای موجود در متن مقاله،‌ مراحل ورود را طی نمود.
3- رزم آزمون پیام نور چیست؟  همان طور که در مقاله توضیح داده شد، دانشگاه پیان نور آزمون های آزمایشی به نام رزم آزمون پیام نور را طراحی کرد تا دانشجویان بتوانند قبل از شروع آزمون های اصلی، سامانه را امتحان کنند.

برای مشاوره ورود به سامانه سما لایو پیام نور

برای مشاوره ورود به سامانه سما لایو پیام نور

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

محدثه 1401/07/15
سلام من هرچقدر شماره دانشجویی و کد ملی رو وارد میکنم نمیشه و دوباره برام کد امنیتی جدید میاره ارسال پاسخ
مصطفی در جواب محدثه 1401/07/18
سلام من برا ورود به کلاس ها هرچه شماره دانشجویی و کدملی وارد میکنم کد امنیتی جدید میاد و نمیتونم وارد شم چه کار کنم
محمد مهدی رسولی 1401/03/28
سلام وقتت بخیر بنده صبح خواستم آزمون آزمایشی ساعت 10 نیم بدم با کروم فایر فاکس اپرا هر کاری کردم وارد بشم نشد صفحه سفید میاره مشخصات میزنم کد ملی با دانشجویی مینویسه اشتباه اصلا رام نمیده میخاستم بدونم مشکل از چیه سرور یا از گوشی بنده راهنمایی کنید ممنونم
پاسخ مشاور: سلام. در حال حاضر سایت مشکلی ندارد. نام کاربری را شماره دانشجویی و رمز عبور را کد ملی بزنید. به فارس یا انگلیسی بودن کیبورد خود توجه کنید زیرا برخی از سامانه ها به این مورد حساس هستند. همچنین می توانید دسکتاپ مود موجود در منو مرورگر را فعال و دوباره امتحان کنید. در صورتی که دوباره با خطا مواجه شدید می توانید از طریق گزینه "نام کاربری یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟"، رمز خود را بازیابی نمایید.
لیلا 1401/03/19
سلام من برای بار اول می خوام وارد شم چه رمزی بزنم؟
پاسخ مشاور: سلام. نام کاربری و رمز عبور سما لایو پیام نور به صورت پیشفرض، همان شماره دانشجویی و کد ملی شما است.
محمدی 1401/03/19
سلام. من رزم آزمون رو نتونستم شرکت کنم حالا چی میشه؟ ارسال پاسخ