سامانه سوت زنی وزارت کار sootzani.mcls.gov.ir

سوالات متداول
1- سوت زنی چیست؟ همانطور که در مقاله توضیح دادیم، افرادی به صورت داوطلبانه اقدام به گزارش تخلفات و فسادها می کنند تا افراد قانون شکن شناسایی و جلوی فساد بیشتر گرفته شود که به این افراد سوت زن و به این کار سوت زنی می گویند.
2- آدرس سامانه سوت زنی وزارت کار چیست؟ در صورتی که افراد شاهد وقوع فساد هستند و تمایل دارند که آن را گزارش نمایند، کافی است که به سامانه سوت زنی وزارت کار به نشانی sootzani.mcls.gov.ir مراجعه کنند و گزارش خود را ثبت نمایند.
3- چگونه در سامانه سوت زنی وزارت کار گزارش فساد ثبت کنیم؟ باید به سایت سوت زنی وزارت کار مراجعه کنید و به بخش ثبت گزارش بروید. در این بخش، فرمی را مشاهده می کنید که مربوط به درج اطلاعات گزارش فساد می باشد که باید طبق راهنمای مقاله تکمیل شود.

برای مشاوره ثبت گزارش در سامانه سوت زنی وزارت کار

برای مشاوره ثبت گزارش در سامانه سوت زنی وزارت کار

تماس با سامانه ها

نظرات کاربران

بدون نام 1401/07/21
سلام و خسته نباشیدبنده بعنوان یکی از مدیران میانی گزارش فساد را به سازمان های قضایی دادم که منجر به دستگیری یکی از مدیران ارشد سازمان شد ولی قرارداد بنده توسط مدیرعامل تعلیق شد و با حکم اداره کار به شرکت برگشتم ولی مدیرعامل ( دوست و رفیق مدیر ارشد دستگیر شده) گفت باید جای راننده بنشینی و کاری ارجاع نمیدم و مزایایی پرداخت نمیکنم تا خودت خسته شوی و بروی . حتی از سازمان بازرسی خواستم بخاطر گزارشی که دادم حمایت کند ولی هنوز هیچ حمایتی نشده و بنده پس از ۱۸ سال صادقانه کار کردن باید اینه عبرت کارمندان دیگر شوم تا دیگر تخلفی را گزارش ندهند.واقعا چه کسی پاسخگوی حقوق از دست رفته ام می باشد؟! ارسال پاسخ
بدون نام 1401/03/14
سلام ،جهت کارشکنی پیمانکار شرکت واحد باید به کجا اطلاع بدیم، ارسال پاسخ
بی نام 1400/12/17
جالبه ارسال پاسخ
ناشناس 1400/12/17
سلام. به سوت زن ها پاداش هم می دن؟
پاسخ مشاور: سلام. وزارت کار، در حال حاضر، پاداشی برای سوت زنی در نظر نگرفته است.